Pracuj jako kierowca w Niemczech

Z roku na rok przybywa ofert pracy dla kierowców w Niemczech. Ogromne zapotrzebowanie na wyspecjalizowanych pracowników to doskonała okazja do znalezienia zatrudnienia przez polskich kierowców w Niemczech. Do podjęcia pracy na niemieckich drogach skłaniają ich najczęściej wysokie, wyższe niż w Polsce, zarobki oraz atrakcyjne warunki zapewniane przez przedsiębiorstwa z branży transportowej. Podpowiadamy, jakie oferty pracy dla kierowców w Niemczech można spotkać najczęściej oraz ile można zarobić realizując zlecenia za granicą.

 

Praca w Niemczech dla kierowcy – wymagania i warunki

 

Nim jednak skupimy się na zarobkach kierowców w Niemczech, przyjrzyjmy się nieco samym wymaganiom, stawianym potencjalnym pracownikom oraz warunkom oferowanego im zatrudnienia. Zacznijmy od wymagań, wśród których poza prawem jazdy kat. C bądź C+E (dającym możliwość realizacji kursów z przyczepą i naczepą), znajdują się szkolenia kwalifikacyjne dla kierowców zawodowych. Pamiętajmy też, że od kierowców w Niemczech wymagane jest odnawianie uzyskanych uprawień poprzez przechodzenie szkoleń okresowych z częstotliwością co 5 lat. Czas i pieniądze zainwestowane w zdobycie tych uprawnień to jednak nie wszystko. Wśród ofert pracy dla kierowców w Niemczech znaleźć można przede wszystkim te skierowane do wyspecjalizowanych pracowników. Pomocne w zdobyciu dobrej posady może być choćby zaświadczenie ADR, uprawniające do przewozu towarów i ładunków niebezpiecznych. Koszt kursu wynosi 550 zł. W zdobyciu pracy jako kierowca w Niemczech przyda się też kilkuletnie doświadczenie zawodowe oraz znajomość języka obcego – najczęściej języka niemieckiego, choć czasem w ogłoszeniach spotkać się można również z językiem angielskim. W zależności od oferty pracy w Niemczech, poziom opanowania języka określany jest jak podstawowy lub komunikatywny. A co z warunkami? Polscy kierowcy w Niemczech, poza atrakcyjnym wynagrodzeniem o którym jeszcze wspomnimy, mogą liczyć także na korzystne warunki zatrudnienia. Dostęp do najnowocześniejszej floty, świetna infrastruktura drogowa oraz przepisowe przestrzeganie czasu pracy to tylko część zalet rynku pracy dla kierowców w Niemczech.

 

Popularne oferty pracy dla kierowców w Niemczech

 

Spora liczba ofert pracy w Niemczech dla kierowców może wręcz przyprawiać o zawrót głowy. Nie wszystkie z nich są oczywiście warte uwagi. Podczas poszukiwań najlepszych propozycji zatrudnienia dla kierowców w Niemczech, warto skorzystać z pomocy wyspecjalizowanej w tym agencji pośrednictwa. Znajomość niemieckiego rynku pracy i wieloletnie doświadczenie w wyborze ofert pracy dla kierowców w Niemczech to ogromne udogodnienie nie tylko dla początkujących. W bazie agencji osoby poszukujące pracy jako kierowca w Niemczech znaleźć mogą aktualne propozycje zatrudnienia – starannie wyselekcjonowane, a dzięki temu w pełni bezpieczne. A oprócz tego – dopasowane do indywidualnych umiejętności i kwalifikacji kandydata poszukującego pracy jako kierowca w Niemczech. Dodatkowy atut to nadzór nad całym procesem związanym z przekazywaniem potrzebnych dokumentów, jak również rozpoczęciem pracy na stanowisku kierowcy w Niemczech. Wśród nich znaleźć można oferty z różnych regionów kraju, jak choćby Berlin, Brema czy Frankfurt nad Menem, na różnych rodzajach aut, w tym na wywrotce, naczepie czy autotransporterze oraz w różnym systemie pracy – 2/1, 3/1, 4/1  lub bez systemu. Spośród ofert pracy dla kierowców w Niemczech coś dla siebie znajdą zarówno osoby posiadające prawo jazdy kat. C+E, jak również samo C. Oferty dla kierowców w Niemczech różnią się także wymaganym poziomem znajomości języka. W większości przypadków na zatrudnienie liczyć mogą osoby porozumiewające się po niemiecku w stopniu podstawowym lub komunikatywnym. Co oczywiste – propozycje zatrudnienia różnicują też stawki oferowane przez niemieckie przedsiębiorstwa transportowe.

 

Zarobki kierowcy w Niemczech

 

Zainteresowanie pracą kierowcy w Niemczech wśród pracowników z Polski rośnie niemalże z roku na rok. Podobna tendencja dotyczy pojawiających się ofert pracy dla kierowców w Niemczech, zwłaszcza wśród najbardziej wykwalifikowanych pracowników. Popularność niemieckiego rynku transportowego wśród pracowników z naszego kraju to zasługa wyjątkowo korzystnych warunków zatrudnienia, a przede wszystkim – atrakcyjnych stawek, na które mogą oni liczyć. Zlecenia realizowane w takich branżach jak choćby spożywcza, rolnicza czy przemysłowa i nie tylko to gwarancja pewnego zysku. Osoby, które dopiero zaczynają swoją karierę w zawodzie, a więc nie mają doświadczenia lub dodatkowych kwalifikacji, mogą liczyć na zarobki rzędu 8000 zł miesięcznie. Jeszcze więcej zarobić mogą kierowcy z kilku- czy kilkunastoletnim stażem w przewozie towarów, wyróżniający się bardzo dobrą znajomością języka bądź posiadający dodatkowe kwalifikacje, takie jak szkolenie ADR, uprawniające do przewozu towarów niebezpiecznych w cysternach, chłodniach czy kontenerach. Ich miesięczne zarobki mogą oscylować na poziomie nawet ponad 10 000 zł. W porównaniu z zarobkami w Polsce, które wahają się od 3000 do 5000 zł, praca jako kierowca w Niemczech to niezwykle kusząca wizja i doskonała możliwość rozwoju zawodowego. Nie dziwi więc, że coraz więcej osób szuka pracy jako kierowca w Niemczech – zarówno jeśli chodzi o młodych pracowników, jak i tych, którzy za kółkiem samochodu ciężarowego wyjeździli już setki tysięcy kilometrów. Dla nich wszystkich, praca kierowcy w Niemczech to szansa na zdobycie stabilnego zatrudnienia, o jakim mogliby jedynie marzyć pozostając w kraju.

Polub nas na Facebooku

Zapisz się do newslettera

Dopisz się do naszej listy subskrybcyjnej i otrzymuj powiadomienia o atrakcyjnych ofertach pracy, najnowszych artykułach prosto na swoją skrzynkę e-mail.

[FM_form id=”1″]