Formularz dodawania opinii

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy, w tym udostępnienie tych danych podmiotom trzecim – pracodawcom zagranicznym, dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu aktualnej i przyszłych rekrutacji, zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o Ochronie Danych Osobowych (t.j. z dnia 25 listopada 2015 r., Dz. U. z 2015 r. poz. 2135). Zostałem poinformowany iż: (a) administratorem moich danych osobowych jest Bresland Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu, (b) moje dane osobowe przetwarzane będą w celu przeprowadzenia procesu rekrutacji, (c) posiadam prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, (d) dane osobowe podaję dobrowolnie, jednak podanie danych kontaktowych i danych związanych bezpośrednio z procesem rekrutacji (wymagane uprawnienia, wymagane doświadczenie oraz umiejętności) jest niezbędne, celem uwzględnienia mojej osoby w tym procesie.

Pracujesz jako kierowca w Niemczech? Zobacz, jak radzić sobie w upały w trasie!

Pracujesz jako kierowca w Niemczech? Zobacz, jak radzić sobie w upały w trasie!

Lato zawitał już na dobre, a wraz z nim – upały, stanowiące ogromne wyzwanie dla zawodowych kierowców w Niemczech. Ci, spędzając w swoich ciężarówkach większość czasu zarówno w dzień, jak i w nocy, w szczególności narażeni są na szybsze zmęczenie, problemy z koncentracją oraz odwodnienie organizmu. Gdy słupki rtęci pną się niebezpiecznie w górę, warto znać sprawdzone sposoby na walkę z doskwierającym gorącem. Oto one!

Praca kierowcy w Niemczech a upały

Zbliżające się wielkimi krokami upały, to tak naprawdę ostatni moment, by przygotować się na ich nadejście. Ludzki organizm niezbyt dobrze znosi bowiem nagłe zmiany temperatur – zwłaszcza w przypadku tych wysokich. Zgodnie z badaniami, produktywność pracowników w gorące dni spada nawet o 20-25 %! W pracy kierowcy w Niemczech wiąże się to z mniejszą zdolnością koncentracji, która może skutkować niebezpiecznymi sytuacjami na drodze. Nie bez znaczenia jest też komfort pracownika. Dobrze więc, by przed nastaniem upałów stworzyć sobie odpowiednie warunki pracy.

  1. Wietrzenie pojazdu

Kierowcom w Niemczech polecamy w pierwszej kolejności dokładnie przewietrzenie pojazdu przed wyruszeniem w trasę. Dobrym pomysłem jest też otwieranie okien kabiny w trakcie postoju na skrzyżowaniach oraz na parkingach. Przepływające powietrze nie tylko ochłodzi wnętrze, ale i znajdujące się w nim nagrzane elementy. Warto również rozważyć zakup specjalnej maty przeciwsłonecznej.

  1. Ustawienie klimatyzacji

Niezbędnym wyposażeniem pojazdu kierowcy pracującego w Niemczech jest sprawna klimatyzacja. W upalne dni ważne, by ustawiona była ona na poziomie 8 stopi poniżej temperatury panującej na zewnątrz. Wbrew pozorom, maksymalne podkręcanie klimatyzacji nie jest dobrym pomysłem. Nie tylko dlatego, że sam proces chłodzenia zajmie więcej czasu – zbyt niska temperatura może oprowadzić do przeziębienia, a nawet szoku termicznego.

  1. Okulary z filtrem UV

Osoby pracujące jako kierowcy w Niemczech, w każdą trasę powinny zabierać ze sobą okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV. Zwłaszcza latem, dzięki nim uniknąć można dokuczliwego bólu i zmęczenia oraz oraz ewentualnego, niebezpiecznego oślepienia przez promienie słoneczne w trakcie jazdy.

  1. Uzupełnianie płynów

Kluczową rol w pracy kierowcy w Niemczech latem, choć nie tylko wtedy, odgrywają uzupełniane regularnie płyny. Zgodnie z zaleceniami, w okresie wysokich temperatur, należy dostarczać organizmowi co najmniej 2,5 litrów płynów dziennie, najlepiej w postaci wody mineralnej lub napojów izotonicznych. Nieskazane jest w tym czasie spożywanie nadmiernych ilości kawy, która może prowadzić do odwodnienia.

  1. Przerwy na trasie

Kierowcy w Niemczech, w planie letnich tras, powinni uwzględnić także częstsze niż zwykle postoje. Zwłaszcza wtedy, gdy zaobserwują u siebie niepokojące objawy, takie jak choćby osłabienie, ospałość, nadmierne pragnienie czy uczucie niepokoju.

 

 

Polub nas na Facebooku

Zapisz się do newslettera

Dopisz się do naszej listy subskrybcyjnej i otrzymuj powiadomienia o atrakcyjnych ofertach pracy, najnowszych artykułach prosto na swoją skrzynkę e-mail.

[FM_form id=”1″]