Formularz dodawania opinii

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy, w tym udostępnienie tych danych podmiotom trzecim – pracodawcom zagranicznym, dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu aktualnej i przyszłych rekrutacji, zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o Ochronie Danych Osobowych (t.j. z dnia 25 listopada 2015 r., Dz. U. z 2015 r. poz. 2135). Zostałem poinformowany iż: (a) administratorem moich danych osobowych jest Bresland Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu, (b) moje dane osobowe przetwarzane będą w celu przeprowadzenia procesu rekrutacji, (c) posiadam prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, (d) dane osobowe podaję dobrowolnie, jednak podanie danych kontaktowych i danych związanych bezpośrednio z procesem rekrutacji (wymagane uprawnienia, wymagane doświadczenie oraz umiejętności) jest niezbędne, celem uwzględnienia mojej osoby w tym procesie.

Co warto zabrać ze sobą w trasę?

Co warto zabrać ze sobą w trasę?

Praca kierowcy zawodowego to często długie tygodnie spędzone w trasie. Kabina samochodu ciężarowego staje się na ten czas drugim domem i tak jak on, powinna być odpowiednio wyposażona. Przedstawiamy rzeczy, które warto mieć na pokładzie podczas kursu za granicę!

Aktualne mapy

Jak każdy kierowca, także i ten zasiadający za kółkiem samochodu ciężarowego, powinien mieć zawsze pod ręką aktualne mapy. W czasach dynamicznego rozwoju technologii, jest to niezwykle proste. Do dyspozycji zawodowych kierowców są liczne aplikacje na telefony i tablety, które pozwalają na pobieranie najnowszych map i korzystanie z nich w trasie. Wiele z nich wyposażonych jest w dodatkowe funkcje, jak na przykład informacje o parkingach, na których warto się zatrzymać. Wygodne mapy na urządzeniach mobilnych to jednak nie wszystko. Jak doradzają kierowcy z wieloletnim doświadczeniem – w podróż należy wyruszyć przede wszystkim z mapą papierową. Kiedy nowinki technologiczne spłatają nam figla, próbując wyprowadzić w przysłowiowe pole, tradycyjna mapa może okazać się nieoceniona.

Telefon z power bankiem

Na wyposażeniu kierowcy zawodowego, nie może zabraknąć też telefonu komórkowego. Z jednej strony, służy on do kontaktu z firmą wysyłającą, jak i osobami na miejscu rozładunku. W awaryjnych sytuacjach telefon będzie też niezbędny do wezwania pomocy – policji lub pogotowia. No i oczywiście przyda się też do rozmów i SMS-ów z bliskimi i znajomymi. Zwłaszcza teraz, gdy zniknęły opłaty roamingowe, kierowcy mogą pozwolić sobie na swobodne rozmowy z domem. Nieco inaczej mają się sprawy z danymi internetowymi, których wciąż pozostają dość kosztowne. Alternatywą może być zakup lokalnej karty SIM z odpowiednim pakietem internetu, który możemy wykorzystać na terenie Niemiec. Kierowcom, często korzystającym z telefonu, może przydać się również power bank, pozwalający na szybkie ładowanie telefonu – także poza kabiną samochodu.

Żywność i akcesoria

W samochodzie kierowcy zawodowego muszą pomieścić się też niezbędne produkty żywnościowe. W trasę warto zabierać ze sobą zwłaszcza te z długim terminem przydatności do spożycia – ryż, makaron i puszki. Świetnym rozwiązaniem jest zabranie tak zwanych weków, czyli słoików z gotowymi daniami, takimi jak na przykład bigos, leczo czy sos spaghetti. Niezbędne będą też przyprawy – sól, pieprz i inne wedle uznania. W zdrowej diecie kierowcy nie może zabraknąć również  warzyw, owoców oraz mięsa i ryb – w te, w podobnych cenach jak w Polsce, bez problemu zaopatrzymy się w niemieckich marketach. W trasie niezbędna będzie również kuchenka do przygotowywania posiłków, a szczególnie latem – lodówka turystyczna. Poza tym kabinę warto wyposażyć w kompaktowy czajnik, garnki, patelnię, naczynia, sztućce oraz praktyczne akcesoria, jak deska do krojenia czy otwieracz do konserw.

Apteczka z alkomatem

Choroby nie omijają kierowców samochodów ciężarowych. Częste zmiany temperatury, związane z używaniem z klimatyzacji oraz otwieraniem okna, to główne przyczyny przeziębienia oraz przewiania. Aby zminimalizować dolegliwości, warto przed podróżą zaopatrzyć się w podstawowe środki przeciwbólowe oraz przeciwgorączkowe. Przydatne za granicą, mogą okazać się również krople żołądkowe, leki antyalergiczne, woda utleniona, bandaże oraz plastry. Dobrym pomysłem może być również alkomat, dzięki któremu zyskamy pewność, że bez obaw możemy wyruszyć w dalszą trasę, jeśli wcześniej spożywaliśmy alkohol.v

Polub nas na Facebooku

Zapisz się do newslettera

Dopisz się do naszej listy subskrybcyjnej i otrzymuj powiadomienia o atrakcyjnych ofertach pracy, najnowszych artykułach prosto na swoją skrzynkę e-mail.

[FM_form id=”1″]