Formularz dodawania opinii

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy, w tym udostępnienie tych danych podmiotom trzecim – pracodawcom zagranicznym, dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu aktualnej i przyszłych rekrutacji, zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o Ochronie Danych Osobowych (t.j. z dnia 25 listopada 2015 r., Dz. U. z 2015 r. poz. 2135). Zostałem poinformowany iż: (a) administratorem moich danych osobowych jest Bresland Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu, (b) moje dane osobowe przetwarzane będą w celu przeprowadzenia procesu rekrutacji, (c) posiadam prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, (d) dane osobowe podaję dobrowolnie, jednak podanie danych kontaktowych i danych związanych bezpośrednio z procesem rekrutacji (wymagane uprawnienia, wymagane doświadczenie oraz umiejętności) jest niezbędne, celem uwzględnienia mojej osoby w tym procesie.

Załadunek i rozładunek towaru – o czym pamiętać?

Załadunek i rozładunek towaru – o czym pamiętać?

Czynności ładunkowe, składające się z załadunku, rozładunku i często również przeładunku, to podstawowy element przewozu wszelkiego rodzaju towarów. Odpowiedzialność i zakres przeprowadzenia czynności ładunkowych określona jest w umowie przewozowej. Bez względu wymienioną w niej umowie, kluczowe dla powodzenia całej akcji jest szybkie i bezpieczne wykonanie zadania.

Odpowiedzialność czynności ładunkowych

Informację o tym, na kim spoczywa obowiązek załadunku, przeładunku i rozładunku transportowanych towarów, znaleźć można w umowie przewozowej. Zgodnie z prawem, obowiązek ten może zostać nałożony zarówno na nadawcę lub odbiorcę ładunku, jak również spedytora czy dysponenta magazynu. Właściwe przeprowadzenie czynności ma na celu przyspieszyć dotarcie towarów do miejsca ich przeznaczenia, zagwarantować ich maksymalne bezpieczeństwo oraz obniżyć koszty całego przedsięwzięcia. Niezależnie od wskazanej w umowie osoby, powinna ona wykonać swoje obowiązki zgodnie z określonymi zasadami i przy użyciu odpowiedniego sprzętu.

Czynności ładunkowe a odpowiedni sprzęt

Kluczową rolę w sprawnym przeprowadzeniu czynności ładunkowych odgrywa sprzęt, który należy dopasować do warunków załadunku (pomieszczenie otwarte lub zamknięte), charakterystyki towaru (jego kształtów i wymiarów) oraz ewentualnej szkodliwości, wymagającej użycia specjalistycznych narzędzi. Nowoczesny sprzęt, taki jak paletyzery, wózki widłowe, chwytaki do kartonów, klapy i doki przeładunkowe czy pomosty hydrauliczne, to nie tylko gwarancja szybkiej realizacji prac, ale też minimalizacja ryzyka uszkodzenia towaru i bezpieczeństwo osób wykonujących czynności ładunkowe.

Odpowiednio przeszkolona załoga

Drugim z elementów, jakie mają znaczenie dla powodzenia operacji transportowych, jest odpowiednie wyszkolenie załogi. W przypadku dużych ładunków, konieczne jest rozplanowanie pracy wśród kilku osób, którym zapewniony zostanie dostęp do przyśpieszających pracę narzędzi. Jeżeli ładunkiem ma zając się zatrudniony przez przewoźnika kierowca, musi on przejść stosowne szkolenia – zarówno BHP, jak i na wózek widłowy lub inne znajdujące się na wyposażeniu sprzęty. Należy również pamiętać, że dla bezpieczeństwa, rozładunek i załadunek towaru powinien odbywać się w strefie niedostępnej dla osób nieupoważnionych.

Polub nas na Facebooku

Zapisz się do newslettera

Dopisz się do naszej listy subskrybcyjnej i otrzymuj powiadomienia o atrakcyjnych ofertach pracy, najnowszych artykułach prosto na swoją skrzynkę e-mail.

[FM_form id=”1″]