Formularz dodawania opinii

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy, w tym udostępnienie tych danych podmiotom trzecim – pracodawcom zagranicznym, dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu aktualnej i przyszłych rekrutacji, zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o Ochronie Danych Osobowych (t.j. z dnia 25 listopada 2015 r., Dz. U. z 2015 r. poz. 2135). Zostałem poinformowany iż: (a) administratorem moich danych osobowych jest Bresland Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu, (b) moje dane osobowe przetwarzane będą w celu przeprowadzenia procesu rekrutacji, (c) posiadam prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, (d) dane osobowe podaję dobrowolnie, jednak podanie danych kontaktowych i danych związanych bezpośrednio z procesem rekrutacji (wymagane uprawnienia, wymagane doświadczenie oraz umiejętności) jest niezbędne, celem uwzględnienia mojej osoby w tym procesie.

Na których parkingach w Niemczech warto się zatrzymywać?

Na których parkingach w Niemczech warto się zatrzymywać?

Praca kierowcy zawodowego to nie tylko pokonywanie długich odcinków tras, ale przede wszystkim – jeszcze dłuższe postoje na parkingach. W końcu po spędzonych za kółkiem godzinach,  organizmowi należy się odpowiedni wypoczynek. Aby był w pełni udany, wybrany parking powinien być odpowiednio wyposażony. Czym kierować się przy jego wyborze? Gdzie szukać najlepszych parkingów w Niemczech?

Przede wszystkim – planowanie z wyprzedzeniem

 

Odpoczynek w trasie warto zaplanować w wyprzedzeniem. Teoretycznie możemy liczyć na łut szczęścia, że uda nam się znaleźć miejsce na pierwszym lepszym parkingu. Nie dość jednak, że nie mamy takiej gwarancji – a przekroczenie czasu pracy to ryzyko dotkliwej kary, to i nie wiemy, co na przypadkowym parkingu nas czeka. Jeśli mamy spędzić na nim kilkanaście godzin, warto rozejrzeć się za nim nieco wcześniej niż tuż przed postojem. Zwłaszcza, gdy przewozimy wartościowy towar. Tu dobrze dobrany parking ma szczególne znaczenie dla bezpieczeństwa całego zlecenia.

 

Dobry parking w Niemczech – czyli jaki?

 

Na kierowców zawodowych w Niemczech czeka kilkanaście tysięcy miejsc parkingowych rozsianych na parkingach rozsianych po całym kraju. Mimo dużej ich liczby, nie wszystkie miejsca zapewniają ten sam poziom komfortu i bezpieczeństwa postoju. Szukając idealnego miejsca na pauzę, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów. Przede wszystkim, szukajmy parkingów z rozbudowaną, nowoczesną infrastrukturą. Takich, gdzie nie tylko zatankujemy samochód, ale i zjemy ciepły posiłek, weźmiemy prysznic czy nawet skorzystamy z siłowni. Druga kwestia to bezpieczeństwo nasze i załadunku. Dobrze, jeśli wybrany parking jest strzeżony i monitorowany. Kradzieże paliwa, kół zapasowych czy nawet ładunku nie należą do rzadkości.

 

Certyfikowane parkingi w Niemczech

 

Przy szukaniu odpowiedniego parkingu w Niemczech, nieocenionym narzędziem jest TRANSPark – niezwykle rozbudowana baza danych (ponad 4000 parkingów w 40 krajach), zawierająca informacje o parkingach i miejscach parkingowych, która dostępna jest zarówno z poziomu przeglądarki internetowej, jak i aplikacji mobilnej. Szczególną uwagę warto zwrócić na te certyfikowane (z oznaczeniem IRU – Międzynarodowej Unii Transportu Drogowego), zapewniające najwyższy poziom komfortu i bezpieczeństwa. Rozbudowana baza pozwala na wyszukiwanie parkingów, znajdujących się w okolicy i zgodnie z określonymi kryteriami, takimi jak:  całodobowe strzeżenie pojazdów i ładunków, monitoring, oświetlenie, punkt naprawy pojazdów, toalety, prysznice, sklepy, stacja paliw, miejsca noclegów, dostęp do Wi-Fi i nie tylko.

 

Aplikacje parkingowe dla kierowców w Niemczech

 

Podobnie jak TRANSPark, działają również inne narzędzia stworzone z myślą o kierowcach. Warto wspomnieć choćby o TransParking, bezpłatnej aplikacji wyszukującej dostępne parkingi,  która zawiera szereg informacji, w tym o poziomie zajętości danego parkingu i jego udogodnieniach. W bazie aplikacji wyszukiwać można zarówno oficjalne parkingi, miejsca postojowe przy autostradach, jak również inne miejsca dodawane przez samych kierowców. Drugą z powszechnie stosowanych aplikacji jest Truck Parking Europe, tworzona przez społeczność europejskich kierowców. Podobnie jak wspomniane wcześniej aplikacje, na bieżąco wyszukuje parkingi dostępne na trasie kierowcy i dostarcza informacje o dostępnych udogodnieniach.

Polub nas na Facebooku

Zapisz się do newslettera

Dopisz się do naszej listy subskrybcyjnej i otrzymuj powiadomienia o atrakcyjnych ofertach pracy, najnowszych artykułach prosto na swoją skrzynkę e-mail.

[FM_form id=”1″]