Formularz dodawania opinii

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy, w tym udostępnienie tych danych podmiotom trzecim – pracodawcom zagranicznym, dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu aktualnej i przyszłych rekrutacji, zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o Ochronie Danych Osobowych (t.j. z dnia 25 listopada 2015 r., Dz. U. z 2015 r. poz. 2135). Zostałem poinformowany iż: (a) administratorem moich danych osobowych jest Bresland Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu, (b) moje dane osobowe przetwarzane będą w celu przeprowadzenia procesu rekrutacji, (c) posiadam prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, (d) dane osobowe podaję dobrowolnie, jednak podanie danych kontaktowych i danych związanych bezpośrednio z procesem rekrutacji (wymagane uprawnienia, wymagane doświadczenie oraz umiejętności) jest niezbędne, celem uwzględnienia mojej osoby w tym procesie.

Najlepsze sposoby na naukę języka niemieckiego dla kierowców

Najlepsze sposoby na naukę języka niemieckiego dla kierowców

Znajomość niemieckiego nie jest najbardziej oczywistą umiejętnością wymaganą od zawodowych kierowców. Nie ma jednak wątpliwości, że opanowanie języka sąsiadów staje się coraz bardziej cenioną kompetencją. Wiąże się ona nie tylko z wyższymi zarobkami, ale też komfortem codziennej pracy kierowcy. Co jednak, jeśli nie znamy niemieckiego? Jak uczyć się, gdy nie jesteśmy urodzonymi poliglotami?

Kursy językowe

Prywatne lekcje niemieckiego, choć bez wątpienia skuteczne, pochłaniają sporo czasu, którego zawodowi kierowcy zwyczajnie nie mają. Alternatywą dla korepetycji, mogą być intensywne kursy językowe, organizowane coraz częściej przez agencje pośredniczące w szukaniu pracy za granicą. Atutem tego typu kursów jest przede wszystkim ich ukierunkowanie na specyfikę branży transportowej. Uczestnicy uczą się przede wszystkim słownictwa niezbędnego podczas rozładunków, nieprzewidzianych sytuacji na drodze czy kontaktu z dyspozytorem.

Audiobooki językowe

Słuchanie i powtarzanie słówek jest jedną z najbardziej efektywnych metod nauki języków obcych. Nie bez powodu więc, coraz większym zainteresowaniem zawodowych kierowców, cieszą się audiobooki. Kursy na płytach CD bądź w formie aplikacji na telefon mają jedną kluczową zaletę – kierowcy mają możliwość uczyć się z nich w trakcie jazdy! Naukę mogą przerwać w dowolnym momencie i wrócić do niej, kiedy tylko chcą. Na przykład podczas długich postojów. To wygodne rozwiązanie, pozwalające jednocześnie na szybkie opanowanie praktycznych wyrażeń niezbędnych w codziennej pracy.

Osłuchanie się z językiem

Nauka niemieckiego to nie tylko kursy czy audiobooki, ale też codzienne obcowanie z językiem zachodniego sąsiada. By podnieść swoje kompetencje językowe, warto słuchać niemieckiego radia, oglądać filmy z niemieckimi napisami oraz słuchać piosenek w oficjalnym języku Niemiec. Wszystko to kierowcy mogą robić w pracy, oszczędzając cenny czas. Osłuchanie się z językiem z pewnością znacząco przyśpieszy przyswajanie nowych słówek i zwiększy pewność siebie podczas komunikacji w obcym języku.

Polub nas na Facebooku

Zapisz się do newslettera

Dopisz się do naszej listy subskrybcyjnej i otrzymuj powiadomienia o atrakcyjnych ofertach pracy, najnowszych artykułach prosto na swoją skrzynkę e-mail.

[FM_form id=”1″]