Formularz dodawania opinii

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy, w tym udostępnienie tych danych podmiotom trzecim – pracodawcom zagranicznym, dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu aktualnej i przyszłych rekrutacji, zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o Ochronie Danych Osobowych (t.j. z dnia 25 listopada 2015 r., Dz. U. z 2015 r. poz. 2135). Zostałem poinformowany iż: (a) administratorem moich danych osobowych jest Bresland Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu, (b) moje dane osobowe przetwarzane będą w celu przeprowadzenia procesu rekrutacji, (c) posiadam prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, (d) dane osobowe podaję dobrowolnie, jednak podanie danych kontaktowych i danych związanych bezpośrednio z procesem rekrutacji (wymagane uprawnienia, wymagane doświadczenie oraz umiejętności) jest niezbędne, celem uwzględnienia mojej osoby w tym procesie.

Praca w Niemczech łatwiejsza ze znajomością języka

Praca w Niemczech łatwiejsza ze znajomością języka

Praca w Niemczech kusi wielu Polaków. Atrakcyjne zarobki i otwarty rynek pracy sprawiają, że co roku, pracę za zachodnią granicą podejmują tysiące rodaków. Wśród nich dużą grupę stanowią zawodowi kierowcy. Choć zwykle nie wymaga się od nich znajomości języka niemieckiego, to zdolności komunikacyjne mogą okazać się niezwykle przydatne w ich branży. Dlaczego?

Wymagania stawiane kierowcom w Niemczech

Idealny kandydat na kierowcę w Niemczech? Taki, który spełnia kilka podstawowych kryteriów. Należą do nich: wcześniejsze doświadczenie, posiadanie aktualnych uprawnień i aktualnej karty kierowcy oraz ukończenie kursu ADR. Mile widziane są też umiejętności w zakresie prowadzenia innych typów pojazdów, w tym ciągników siodłowych. A co z językami?

Wyższe wynagrodzenie dla kierowców z niemieckim

Jak przekonują pracownicy agencji zatrudnienia, skończyły się czasy, w których każdy mógł zarobić w Niemczech tyle samo. Co prawda osoby znające kilka zwrotów w obcym języku dalej znajdą zatrudnienie, ale nie ma wątpliwości, że lepsze oferty skierowane są do tych, którzy język opanowali w lepszym stopniu. Wystarczy przyjrzeć się ogłoszeniom, by zrozumieć, że kandydatom z językiem proponowane są znacznie wyższe zarobki.

Znajomość niemieckiego a komfort pracy kierowcy

Wyższe wynagrodzenie to nie jedyna motywacja do podszkolenia się w języku sąsiada. Zawód kierowcy to nie tylko długie godziny spędzone za kółkiem, ale także kontakt z innymi osobami na trasie i u celu podróży. Dla powodzenia zlecenia kluczowe jest prawidłowe rozumienie komunikatów przekazywanych przez dyspozytora czy w czasie rozładunków. W trasie trzeba też liczyć się z nieprzewidzianymi zdarzeniami. Awaria, zmiana organizacji ruchu czy kontrola policyjna to tylko kilka przykładowych wyzwań, przed jakimi stają kierowcy w Niemczech. Znajomość niemieckiego pozwala wtedy na znaczne zredukowanie stresu. Nie wspominając o tym, że język obcy przyda się też podczas postojów na parkingach. Nie każdy z sąsiadujących z nami kierowców musi być rodakiem, a swobodna rozmowa po niemiecku może umilić czas poza pracą.

 

Polub nas na Facebooku

Zapisz się do newslettera

Dopisz się do naszej listy subskrybcyjnej i otrzymuj powiadomienia o atrakcyjnych ofertach pracy, najnowszych artykułach prosto na swoją skrzynkę e-mail.

[FM_form id=”1″]