Formularz dodawania opinii

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy, w tym udostępnienie tych danych podmiotom trzecim – pracodawcom zagranicznym, dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu aktualnej i przyszłych rekrutacji, zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o Ochronie Danych Osobowych (t.j. z dnia 25 listopada 2015 r., Dz. U. z 2015 r. poz. 2135). Zostałem poinformowany iż: (a) administratorem moich danych osobowych jest Bresland Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu, (b) moje dane osobowe przetwarzane będą w celu przeprowadzenia procesu rekrutacji, (c) posiadam prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, (d) dane osobowe podaję dobrowolnie, jednak podanie danych kontaktowych i danych związanych bezpośrednio z procesem rekrutacji (wymagane uprawnienia, wymagane doświadczenie oraz umiejętności) jest niezbędne, celem uwzględnienia mojej osoby w tym procesie.

Raport na temat zarobków kierowców zawodowych w Polsce

Raport na temat zarobków kierowców zawodowych w Polsce

Platforma TransJobs.eu przeprowadziła badanie na ponad 2500 kierowcach zawodowych, by uzyskać obraz ich zarobków w branży TSL. Dane zebrane zostały na przełomie maja i kwietnia 2017 roku.

Kierowcy pracujący w polskiej branży transportowej zarabiają średnio 5032zł netto.

ZOBACZ RAPORT

Co ma największy wpływ na wynagrodzenie kierowcy zawodowego?

Na wielkość wynagrodzenia wpływa kilka czynników. Jednym z nich jest rodzaj stanowiska, który pełni kierowca. Zdecydowanie najwięcej zarabiają KIEROWCY C+E, którzy obsługują pojazdy powyżej 3,5 ton wraz z naczepą. Kolejnym czynnikiem jest branża w której pracują. Na największe zarobki mogą liczyć pracownicy branży TSL, a w szczególności BRANŻY TRANSPORTOWO-SPEDYCYJNEJ.

Na wysokość wynagrodzenia wpływa również rodzaj tras na jakich jeżdżą kierowcy. Największej wypłaty można się spodziewać W RUCHU MIĘDZYNARODOWYM, co bezpośrednio wiąże się z SYSTEMEM PRACY: 3/1, 4/1, 6/2. Ostatnim, ale dość istotnym czynnikiem wpływającym na zawartość portfela jest ZNAJOMOŚĆ JĘZYKÓW OBCYCH i to nie tylko języka angielskiego. Pracodawcy najczęściej poszukują kierowców z językiem NIEMIECKIM oraz języki SKANDYNAWSKIE.

Pracodawcy powinni pamiętać, że swój biznes mogą rozwijać dzięki ciężkiej pracy kierowców, a Ci ostatni muszą mieć świadomość, że życie przedsiębiorcy to też 24h na dobę gotowości i stresu. Wzajemny szacunek jest najważniejszy. Z kolei rządzący powinni zauważyć, że transport już dzisiaj generuje ponad 6% PKB, z pozycji lidera obsługuje 1⁄4 rynku przewozów międzynarodowych w Unii Europejskiej, a wartość obrotów zagranicznych stanowi 36% całości eksportu usług, którego bilans od kilkunastu lat właśnie dzięki branży transportowej pozostaje dodatni.

Niemieckie firmy transportowe często są w stanie zapewnić kierowcy lepsze warunki finansowe niż rodzime przedsiębiorstwa. Według serwisu gehaltsvergleich.com, kierowca C+E zatrudniony w niemieckim transporcie zarabia średnio 8000zł na rękę.

ZOBACZ NASZE OFERTY PRACY DLA KIEROWCÓW C+E W NIEMCZECH

Polub nas na Facebooku

Zapisz się do newslettera

Dopisz się do naszej listy subskrybcyjnej i otrzymuj powiadomienia o atrakcyjnych ofertach pracy, najnowszych artykułach prosto na swoją skrzynkę e-mail.

[FM_form id=”1″]