Formularz dodawania opinii

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy, w tym udostępnienie tych danych podmiotom trzecim – pracodawcom zagranicznym, dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu aktualnej i przyszłych rekrutacji, zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o Ochronie Danych Osobowych (t.j. z dnia 25 listopada 2015 r., Dz. U. z 2015 r. poz. 2135). Zostałem poinformowany iż: (a) administratorem moich danych osobowych jest Bresland Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu, (b) moje dane osobowe przetwarzane będą w celu przeprowadzenia procesu rekrutacji, (c) posiadam prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, (d) dane osobowe podaję dobrowolnie, jednak podanie danych kontaktowych i danych związanych bezpośrednio z procesem rekrutacji (wymagane uprawnienia, wymagane doświadczenie oraz umiejętności) jest niezbędne, celem uwzględnienia mojej osoby w tym procesie.

Praca jako kierowca – plusy i minusy zawodu. Dlaczego warto szkolić się na kierowcę zawodowego?

Praca jako kierowca – plusy i minusy zawodu. Dlaczego warto szkolić się na kierowcę zawodowego?

Z roku na rok przybywa ofert pracy dla kierowców w Niemczech. Wykwalifikowani i doświadczeni pracownicy, będący w tej branży niemal na wagę złota, mogą liczyć na naprawdę atrakcyjne zarobki. Rozważasz rozpoczęcie kariery na zagranicznych trasach? Przed podjęciem pracy jako kierowca w Niemczech, przyjrzyj się zarówno jej zaletom, jak i wadom oraz sprawdź, czy warto inwestować w szkolenia zawodowe!

Praca w Niemczech dla kierowcyPraca kierowcy w Niemczech – zalety

Wysokie zarobki

Zgodnie z badaniami, przeprowadzonymi w 2017 roku przez TransJobs.eu na grupie 2500 kierowców roku, średnie zarobki pracownika polskiej branży transportowej sięgają 5032 zł netto, zaś niemieckiej – nawet 8000 zł netto. Na atrakcyjne zarobki mogą liczyć przede wszystkim osoby zatrudnione w ruchu międzynarodowym, w tym kierowcy w Niemczech. Na ich korzyść wpływają również doświadczenie, kwalifikacje oraz znajomość języka niemieckiego, dzięki którym faktyczna pensja może być znacznie wyższa od podanej.

Możliwość podróżowania

Praca kierowcy w Niemczech to jednak nie tylko atrakcyjne wynagrodzenie, ale i możliwość odwiedzenia wielu różnych krajów, nie tylko zachodniego sąsiada. Zatrudnienie w tym zawodzie to doskonała szansa, by zobaczyć wiele wyjątkowych miejsc, spróbować lokalnych potraw czy nawiązać ciekawe znajomości, na przykład podczas postojów. Dla wielu, podróże to główny atut pracy jako kierowca w Niemczech.

Wady pracy w Niemczech jako kierowca

Rozłąka z bliskimi

Praca w Niemczech dla kierowcy wiąże się oczywiście także z pewnymi niedogodnościami, które warto mieć na uwadze jeszcze przed rozpoczęciem kariery zawodowej. Dla większości pracowników branży transportowej, głównym jej mankamentem są częste rozstania z rodziną i przyjaciółmi, trwające nawet do kilku tygodni. Często skutkują one silnym poczuciem samotności w trasie.

Znajomość zagranicznych przepisów

Inną wadą pracy w Niemczech jako kierowca jest konieczność dostosowania się do panujących za granicą norm. Na przykład tych związanych z dozwolonymi prędkościami czy parkowaniem. W wielu przypadkach, sporą barierę stanowi język niemiecki, który warto poznać choćby po to, by swobodniej radzić sobie w różnych, czasem stresujących sytuacjach.

Praca jako kierowca w NiemczechSzukasz pracy dla kierowcy w Niemczech? Zacznij od uprawnień!

Świadectwo kwalifikacji zawodowej to obowiązkowy dokument, potwierdzający ukończenie szkolenia przez kierowcę. Zgodnie z polskimi przepisami, obowiązują dwa rodzaje świadectw kwalifikacji dla kierowców:

wstępne przyśpieszone – dla kierowców, którzy po raz pierwszy uzyskali prawo jazdy kat. C po 10 września 2009 r. i mają ukończone 21 lat lub kat. D po 10 września 2008 r. i mają ukończone 23 lata. Czas trwania – 140 godzin, koszt – 2800 zł.

wstępne, tak zwane pełne – dla kierowców, którzy uzyskali prawo jazdy kat. C po 10 września 2009 r. i zamierzają podjąć pracę na stanowisku kierowcy kat. C lub C+E, ale nie ukończyli 21 roku życia lub uzyskali kat. D po 10 września 2008 r. i nie mają ukończonych 23 lat. Czas trwania – 280 godzin, koszt – 3900 zł.

Świadectwo Kwalifikacji Zawodowej to uprawnienie ważne przez okres 5 lat. Po ich upływie, osoby planujące podjęcie pracy jako kierowca w Niemczech, zobowiązane są do odbycia szkoleń okresowych (600 zł).

Na najlepsze oferty pracy dla kierowców w Niemczech mogą liczyć osoby, posiadające dodatkowe kwalifikacje. W szczególności cenione jest szkolenie kierowców ADR, uprawniające do przewozu materiałów niebezpiecznych (koszt ok. 200 zł).

Polub nas na Facebooku

Zapisz się do newslettera

Dopisz się do naszej listy subskrybcyjnej i otrzymuj powiadomienia o atrakcyjnych ofertach pracy, najnowszych artykułach prosto na swoją skrzynkę e-mail.

[FM_form id=”1″]